GARANTİ
1 – Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Ambalajı / paketi / bantı / mühürü gibi koruyucu unsuları yırtılmış,açılmış, kullanılmış ya da tekrar satılamayacak derecede tahrip edilmiş ürünler garanti kapsamı dışındadır.

2 – Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Hasar görmüş paketler teslim alınmamalı ve teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır.

3 – Teslimatçı firma paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa; görevlinin yanında paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.

4 – Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.

5 – Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise; durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda bilgi@katkidunyasi.com e-posta adresine bildirilmelidir. En kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesi sağlanacaktır.

6 – Gönderilen ürünün kargoda hasar görmesi ve sizin bu ürünü teslim almanız durumunda, hiçbir şekilde kargo firmasından hak talep edilememekte ve bu nedenle, hiçbir şekilde iade ve değişim yapılamamaktadır.

İADE
1 – Ürünü, teslim tarihinden itibaren 14 günlük süre içinde, sayfanın aşağısında bulunan iade formu’nu doldurarak iade edebilirsiniz. İade edilecek ürünü ve faturayı anlaşmalı kargo şirketimiz ile gönderilmelidir. Ürün kusurlu ise; kargo ücreti firmamız tarafından karşılanacak, iade işlemi müşteri kaynaklı bir nedenden dolayı yapılıyor ise; kargo ücreti müşterimiz tarafından karşılanacaktır.

2 – Satın aldığınız ürünü iade etmek için aşağıda yer alan iade formunu doldurunuz. İade talebinizle ilgili müşteri hizmetlerimizden bir yetkili sizinle iletişim kuracak ve iade talebinizin; iade şartlarına uygun olup, olmadığı hakkında bilgi verecektir.

3 – İadelerde ürünün eksiksiz ve sağlam olarak gönderme sorumluluğu müşteriye aittir. Ambalajı / paketi / bantı / mühürü gibi koruyucu unsuları yırtılmış,açılmış, kullanılmış ya da tekrar satılamayacak derecede tahrip edilmiş ürün iadeleri geri alınmaz. Müşteri ürünü eksiksiz olarak iade etmemesi durumunda ürün iadesi değerlendirilmeye alınmaz ve tutar iade edilmez.

4 – Ücret iadesi; ürünler ve faturanın iki nüshası eksiksiz ve sağlam şekilde tarafımıza ulaştıktan sonra, 14 işgünü içerisinde, ödeme yapmış olduğunuz kanal aracılığı ile (kredi kartınıza ya da banka hesabınıza) iade edilecektir. Müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler müşteriye iade edilemez.

5 – Kredi kartı ile yapılan iadelerin ekstresinize yansıma süresi, bankanızın işlem süresine göre 1 – 5 işgünü arasında sürebilmektedir. İade konusunda tarafımızdan bilgilendirildikten sonra, iade sürecini lütfen bankanızdan takip ediniz.

6 – Eft ya da Havale ile yapılan iadeler için banka hesap bilgilerinizi iade formuna eksiksiz ve doğru giriniz.

7 – İade işleminiz tamamlandıktan sonra, tarafınıza e-posta yoluyla iade bilgisi gönderilecektir.

İPTAL
1 – Siparişleriniz kargoya teslim edilmeden önce; bilgi@katkidunyasi.com e-posta adresine, sipariş numaranızı içeren mesaj göndererek sipariş iptal işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Kargoya teslim edilmiş siparişler için iade işlemleri kargodaki ürünlerin geri çağrılmasından sonra yapılabilecektir.

2 – Sipariş tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde ödemesi yapılmayan siparişler iptal edilir.